Něco málo o mé osobě . . .   

Vyrůstal jsem v prostředí, kde byla myslivost a les samozřejmostí. 
Jeden děda začínal jako hajný u knížete Lichnovského a pak ve službách Státních lesů vládl polesí Hradec. Děda z tátovy strany zase jako člen OMS Opava několik desetiletí připravoval a zkoušel adepty myslivosti z obávané zoologie.

Je úplně jasné, že spojením takových rodin jsem nemohl propadnout ničemu jinému než zase myslivosti a rodiče mne v tom jak se patří podporovali.

Kulovnice permanentně stávala doma za skříní a nic mi nemohlo udělat větší radost než když jsem ji mohl tátovi vyčistit.

Tak jako si každý v myslivosti najde to svoje tak já nejvíc přilnul k loveckým zbraním.

Obdivoval jsem a obdivuji práci starých puškařských mistrů, kteří dokázali s minimálními prostředky ve špatně osvětlené dílně, za pomoci kovářské výhně, pilníku a dláta vyrobit nádherné, funkční a elegantní zbraně, které mnohdy dodnes slouží a pořád trefují.

Lovecká zbraň je funkční šperk, je to kus ruční lidské práce podnícené dávkou technického umu, šikovnosti a vynalézavosti, která z loveckých zbraní dělá to co jsou a takové zbraně mne přitahují a fascinují.

Dávám si za cíl zprostředkovat českým (a slovenským) myslivcům a lovcům kvalitní nové i použité zbraně, které jim budou dělat radost a spolehlivě sloužit ještě třeba i jejich potomkům.

Nejlepší referencí, že se mi tento záměr celkem daří je to, že mnozí z těch, kterým jsem zbraň zprostředkoval či prodal se stali mými přáteli a vracejí se pro radu, konzultaci nebo jen tak na kus řeči.

 

Kontakt

Ing. Petr SOUDEK
Hradec nad Moravicí
747 41
+420 608 742 314 petr@zbrane-soudek.cz